• סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
    להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

  • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


    לצפייה – 
    לחץ כאן

  • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

    לצפייה - לחץ כאן

  • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

    לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true

הועלה סכום השכר השנתי הפטור ממס במלכ"רים

26.03.2009

הועלה סכום השכר השנתי הפטור ממס במלכ"רים

שר האוצר, רוני בר-און, חתם אמש על הודעת מס ערך מוסף (קביעת סכום לעניין סעיף 35 לחוק), התשס"ט-2009, לפיה, במטרה להקל על פעילותם של מלכ"רים, יעמוד סכום השכר השנתי הפטור מחיוב במס שכר על 160,000 ש"ח.

סעיף 4(א) לחוק מס ערך מוסף, התשל"ו-1975 קובע כי "על פעילות בישראל של מוסד ללא כוונת רווח יוטל מס שכר באחוזים מהשכר ששילם, כפי שקבע שר האוצר בצו באישור הכנסת". לפי צו מס ערך מוסף (שיעור המס על מלכ"רים ומוסדות כספיים), התשנ"ג-1992, שיעורו של מס השכר המשולם על פעילות בישראל של מלכ"ר הינו 7.5% מהשכר ששילם.

סעיף 35(א) לחוק מע"מ קובע, בין היתר, כי "מלכ"ר שסך כל השכר השנתי שהוא משלם לעובדיו אינו עולה על 84,974 ש"ח ... פטור מהמס שלפי סעיף 4(א)". עוד מסמיך הסעיף את שר האוצר לקבוע סכום גבוה יותר מהסכום הנקוב לעיל.

כאמור, כדי להקל על פעילותם של מלכ"רים הועלה סכום השכר השנתי אשר פטור מחיוב במס שכר לסך של 160,000 ש"ח, וזאת לגבי השכר המשתלם בעד עבודה בשנת המס 2009 ואילך.

מלכ"רים המשלמים שכר שנתי לעובדיהם עד גובה התקרה החדשה שנקבעה פטורים מתשלום מס שכר.

מכוח הוראת סעיף 126(א) לחוק מע"מ, יתואם הסכום האמור ב-1 בינואר של כל שנה, החל משנת המס 2010, לפי עלית מדד המחירים לצרכן שתפרסם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ליום ה-15 בדצמבר שקדם לו.

הוסף למועדפים

דרוגים

דרג

תגובות גולשים

שלח תגובה
  • buc  (31/03/2009 19:13)
    השאלה מה קורה עם מלכר , שנמצא מעל התקרה הקודמת ( 84 אלפי ש"ח ) והחל לשלם מס שכר בשנת 2009 וכעת לפי התיקון מסתבר שהוא פטור - כלומר השכר השנתי לא יעלה על התקרה החדשה -160 אלפי ש"ח האם עליו לשלם שוטף או להפסיק וכיצד יקבל החזר ? האם יש להגיש דוח מתקן עבור 1-2/09 ? יצחק
  • זאן  (31/03/2009 08:12)
    האם מדובר במדרגה שעד אליה לא משולם מס השכר או שמא ברגע שהשכר הכולל עובר סכום זה של 160000 יש לשלם את מס השכר גם על ה - 160000 הראשונים?
  • uasher  (31/03/2009 01:52)
    חשבתי שזה 7.75% ולא 7.5% ?
  • ראובך  (31/03/2009 16:29)
    האם האמור חל גם לגבי מוסד כספי ?
  • uasher  (31/03/2009 12:17)
    ברגע שהשכר הכולל עובר סכום זה של 160000 יש לשלם את מס השכר גם על ה - 160000 הראשונים
הקש קוד אימות