• הירשמו לערוץ יוטיוב  שלנו, ותוכלו לקבל עדכונים והתראות, לצפות בין היתר בהרצאות מוקלטות, מצגות, ראיונות לתקשורת ועוד ...

  להצטרפות והרשמה  לחץ כאן

   

   

 • סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
  להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


  לצפייה – 
  לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

  לצפייה - לחץ כאן

 • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

  לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true
דף הביתמדורים מקצועייםקופת"ג ,פנסיה ופיצויי פיטוריןלהפקיד לקופות גמל מרכזיות לפיצויים עד 31 12 2010

להפקיד לקופות גמל מרכזיות לפיצויים עד 31.12.2010

02.11.2010

להפקיד לקופות גמל מרכזיות לפיצויים עד 31.12.2010

בנא ויסאם, רו"ח*

לקראת תום שנת המס 2010 כדאי לנצל את האפשרות שעדיין נותרה להפקיד בקופות הגמל המרכזיות לפיצויים לפני 31.12.2010, ובכך להקדים את ההכרה בהוצאה לתשלום פיצויים לעובדים. ההפקדה כעת מביאה להכרה בהוצאות כבר בשנת המס 2010 וחוסכת מס אמיתי,

בעקבות תיקון 3 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) התשס"ה -2005, בוטלו כל סוגי קופות הגמל בישראל שהיו עד לאותו מועד, למעט חריגים לגביהם נקבעה תקופת מעבר. נקבע כי החל משנת 2008, כל קופות הגמל יהיו משני סוגים בלבד :

א. קופת גמל משלמת לקצבה – היא קופת גמל המשלמת קצבה ישירות לעמיתים בה.

ב. קופת גמל לא משלמת לקצבה- היא קופת גמל אשר לא ניתן למשוך ממנה ישירות כספים שהופקדו, למעט מרכיב הפיצויים, אלא באמצעות העברת הכספים לקופת גמל משלמת לקצבה.

אחד החריגים לגביו נקבעה תקופת מעבר הוא לגבי קופת גמל מרכזית לפיצויים.

בהתאם לסעיף 13(א)5 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל), התשס"ה-2005, ניתן עדיין להפקיד בקופת גמל מרכזית לפיצויים עד ליום 31.12.2010, וזאת רק בעבור מעביד ועובד שהיו עמיתים בקופת הגמל המרכזית ביום 31.12.2007, כלומר, רק לגבי קופות שנפתחו לפני ינואר 2008 ורק לעובדים שעבדו אצל המעביד לפני ינואר 2008.

ומה עם קופת גמל מסוג קופת גמל אישית לפיצויים שהיא קופה המתנהלת בחשבונות אישיים על שם העובדים, ובה המעביד מפקיד עבור עובד ספציפי כשהקופה רשומה על שם העובד ?

כאמור לעיל, בעקבות תיקון 3 לחוק קופות הגמל, נקבע כי כל החיסכון הפנסיוני בישראל יהיה במסלול קצבה בלבד לגבי הפקדות החל מיום 01/01/2008. התיקון ביטל את כל סוגי קופות הגמל ובכלל זה בוטלו קופות הגמל לפיצויים, כך שהפקדות לפיצויים ייעשו אך ורק במסגרת קופות גמל לקצבה ולא כקופות גמל נפרדות לפיצויים. לכן, הוחלף המונח "קופת גמל לפיצויים" במונח "מרכיב הפיצויים בקופת גמל לקצבה".

לסיכום, לקראת תום שנת המס 2010 כדאי לנצל את האפשרות שעדיין נותרה להפקיד בקופות הגמל המרכזיות לפיצויים לפני 31.12.2010, ובכך להקדים את ההכרה בהוצאה לתשלום פיצויים לעובדים בלי לשייך את ההפקדות דווקא לעובד ספציפי זה או אחר. אי השיוך יאפשר למעביד את האפשרות למשוך את כספי ההפקדות בעתיד אם ייווצרו עודפים לפיצויים לעובדים או אם הפסקת פעילות המעביד, בניגוד להפקדה לקופה משלמת לקצבה שממנה המופקד כבר לא יחזור למעביד.

ההפקדה כעת מביאה להכרה בהוצאות כבר בשנת המס 2010 ותחסוך מס אמיתי, שכן, אחוזי מס החברות ילכו ויקטנו בשנים הקרובות, בעקבות הרפורמות האחרונות בחוקי המיסים.

*בנא ויסאם-רו"ח ממשרד ורור רשיד רואי חשבון ויועצים פיננסיים.

הוסף למועדפים

דרוגים

דרג

תגובות גולשים

שלח תגובה
 • מוטי  (08/11/2010 23:21)
  לאור הכתבה האם ניתן להעביר כספים מקופה מרכזית לפצויים לקופות שמיות על שס העבדים,אס כן כיצד זה מבוצע?
הקש קוד אימות
 
לא רשומים אירועים לחודש אוקטובר
לא רשומים אירועים לחודש נובמבר
לא רשומים אירועים לחודש דצמבר