• סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
    להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

  • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


    לצפייה – 
    לחץ כאן

  • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

    לצפייה - לחץ כאן

  • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

    לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true

מי זכאי לפיצויי פיטורין ?

06.03.2006

מי זכאי לפיצויי פיטורים?

צביקה משבנק, רו"ח

חוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג –1963, קובע מהם התנאים שבהתקיימם זכאי העובד לפיצויי פיטורים ממעבידו, כדלקמן:

1. קיומם של יחסי עובד-מעביד[1].

2. וותק של שנה לפחות במקום העבודה (לגבי עובד עונתי – שתי עונות בשתי שנים רצופות).

סעיף 3 לחוק פיצויי פיטורים קובע כי מעביד שפיטר את עובדו בסמוך לפני תום שנת העבודה הראשונה, יראו אותם – אם לא הוכח היפוכו של דבר – כאילו נעשו מתוך כוונה להימנע מחובת תשלום פיצויי פיטורים, ולפיכך תקום חובת תשלום פיצויי פיטורים גם כן.

3. רציפות בעבודה – יש צורך שחודשי העבודה יהיו רצופים.

4. עבודה אצל מעביד אחד או במקום עבודה אחד.

5. פיטורים – הפסקת הקשר באופן חד צדדי על ידי המעביד.

אולם, חוק פיצויי פיטורים קובע מצבים נוספים בהם קיימת זכאות לפיצויי פיטורים, כדלקמן:

· סעיף 4 לחוק –פטירת המעביד, פשיטת רגל או פירוק החברה המעבידה, ובלבד שנפסקה עבודתו של העובד.

· סעיף 5 לחוק – פטירת העובד אם עבד שנה לפחות (חייבים וותק של שנה).

· סעיף 6 לחוק –התפטרות עקב מצב בריאותי של העובד או של בן משפחתו מדרגה ראשונה.

· סעיף 7 לחוק –התפטרות עקב לידה או אימוץ תוך 9 חודשים מיום הלידה/האימוץ. הזכות חלה גם על עובד אם בת-זוגתו עובדת, או שהילד נמצא בחזקתו הבלעדית.

· סעיף 7א לחוק –התפטרות עקב שהייה במקלט לנשים מוכות.

· סעיף 8 לחוק –העתקת מקום המגורים עקב נישואין או מעבר ליישוב פיתוח/חקלאי.

· סעיף 9 לחוק –חוזה קצוב (חוזה קצוב שהגיע לסיומו מבלי שהמעביד הציע לחדשו 3 חודשים לפני סיומו).

· סעיף 11 לחוק:

(א) התפטרות מחמת הרעה מוחשית בתנאי העבודה.

(ב) התפטרות עובד עונתי לאחר 3 שנות עבודה רצופות מחמת שלא הובטחה לו עבודה עונתית רצופה באותו מקום עבודה.

(ג) התפטרות עובד בסמוך למועד הגיוס לשירות סדיר בצה"ל.

(ד) התפטרות עובד מחמת שנבחר לראש רשות מקומית או לסגן ראש רשות מקומית וכהונתו במשכורת מקופת הרשות המקומית.

(ה) התפטרות אישה עובדת לאחר שהגיעה לגיל 60 שנים והתפטרות גבר עובד לאחר שהגיע לגיל 65 שנים.

· סעיף 11א לחוק –התפטרות מחמת גיוס למשטרת ישראל או לשירות בתי הסוהר.

צביקה משבנק, רו"ח (מוסמך במשפטים)– מומחה למיסוי פנסיוני ותגמול בכירים. לשעבר מנהל תחום בכיר קופות גמל במס הכנסה.
tzvika66@bezeqint.net:
E-Mail


[1]הפסיקה הרבה בדיני עבודה קבעה מבחנים רבים לקיומם או אי קיומם של יחסי עובד-מעביד, כשהחשובים שבהם הם מבחן המרות והפיקוח (האם המעביד מפקח על עבודת העובד, במישרין או בעקיפין), מבחן ההשתלבות או הארגון (האם העובד משתלב במפעלו של המעביד ואין לעובד מפעל עצמאי), מבחן הכלים (האם העובד משתמש בכלי העבודה של המעביד), מבחן השירות האישי (האם המעביד דורש את עבודת העובד עצמו ולא אדם אחר) ומבחן תשלום הסוציאליות (האם המעביד משלם הוצאות סוציאליות עבור העובד).

הוסף למועדפים

דרוגים

דרג

תגובות גולשים

שלח תגובה
  • רועי  (06/06/2008 12:33)
    האם מישהו יודע מספר מדויק או משוער של מספר עובדים המפוטרים לאחר 9 חודשים? על מנת הימנעות המעביד מתשלום פיצויים?
  • גדעון  (11/10/2006 23:42)
    עבדתי 6 שנים ברשות מקומית כפרילנס לאחר שפוטרתי שלא בצדק תבעתי את הרשות בביה"ד לעבודה . פסה"ד פסק שהתקימו בינינו יחסי עובד מעביד וקבע לי פיצויי פיטורין למרות שהייתי עוסק מורשה. שאלתי האם מגיע לי פטור במסגרת המקובל עבור אותם פיצויי פיטורין ?
  • MIRAHIS  (05/09/2006 16:50)
    עובד שעבד 8 שנים במקום עבודתו הגיע לגיל פנסיה והמשיך לעבוד רגיל במשך שנה נוספת, בימים אלו הסתסך עם בעל העסק ועזב את עבודתו ללא כל הודעה. האם מגיע לו פיצויי פיטורין ? לתשובתך אודה.
  • מיכל  (13/08/2006 23:50)
    עבדתי לפי שעות וביקשתי חופשה של כשלושה שבועות שאושרה לי. ביום בו הייתי אמורה לצאת לחופשה הודיע לי המעביד על פיטוריי. בפועל בעת התשלום עבור ההודעה המוקדמת קוזזה לי החופשה לעיל. האם מותר למעביד לא לשלם לי בעבור ההודעה המוקדמת? ולקזז חופשה שלקחתי באישורו ללא תשלום מתקופת ההודעה המוקדמת - טענתו היא כי ניתן לפי תקנה 10 של פיצויי הפיטורים לקזז (יוטעם כי עבור חופשה זו לא קיבלתי כל תשלום ובכל מקרה שכרי שולם לפי שעות עבודה בפועל).
  • קרן  (28/05/2006 13:42)
    האם במצב בו עבדתי כמתמחה במשך שנתיים וחצי להתמחות באותו משרד כמזכירה וכטרום מתמחה ולאחר מכן הועברתי לתפקיד של מתמחה ולאחר מכן פוטרתי האם מגיעים לי פיצויי פיטורין
  • mandula  (10/03/2006 18:44)
    האם לעוזרת בית שעבדה מספר שנים פעם בשבוע והיא עובדת במספר בתים מגיע פצוי פיטורין? כי לפי הסעיפים אני מבין שמפעת שיש לה מספר מעבידים לא מגיע לה אודה על תשובה
  • גזאוי ויסאם  (09/03/2006 15:16)
    האם עובדי הרשות הפלסטנית שנעדרים למספר חודשים מהעבודה עקב סגר ממשיכים להתקיים יחסי עובד מעביד ( למרות שהסגר נמשך יותר מ 3 חודשים ), (והם מקבלים תלוש כדין דרך שירות התעסוקה)
הקש קוד אימות