• הירשמו לערוץ יוטיוב  שלנו, ותוכלו לקבל עדכונים והתראות, לצפות בין היתר בהרצאות מוקלטות, מצגות, ראיונות לתקשורת ועוד ...

  להצטרפות והרשמה  לחץ כאן

   

   

 • סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
  להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


  לצפייה – 
  לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

  לצפייה - לחץ כאן

 • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

  לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true
דף הביתמדורים מקצועייםפיצויים ממס רכוש ונזקי מלחמההודעה לציבור העוסקים בגני הילדים מעונות יום

הודעה לציבור העוסקים בגני הילדים/מעונות יום

13.06.2009

אני מברך על הוראה זו שנותנת פיתרון להסדר פיצוי להורים שמצד אחד, לא רצו להיעדר מעבודתם ומצד שני, לא יכלו לשלוח את ילדיהם לגן בשל הוראות פיקוד העורף על סגירת הגנים בעת המבצע. יחד עם זאת, דרישת מנהל מס רכוש להבאת שמרטף בשכר מאיינת הסדר זה. בפסק דין שניתן בבית משפט השלום בחיפה א' 22422/06 פוטירו גן פו בע"מ נ' שכטר שי ואחרים בעת מלחמת לבנון השנייה, חויב גן ילדים להשיב להורים את כספי שכר הלימוד בימים בהם הגן היה סגור בשל הוראות פיקוד העורף והמצב הביטחוני. ועל כן לדעתנו ניתן לקבל פיצוי ממס רכוש גם ללא שמרטף בשכר בהתאם לתכלית חוק מס רכוש ותקנותיו.

אני מזכיר, כי לפי בקשה שהוצאנו השבוע, אישר מנהל רשות המיסים ארכה נוספת של חודש ימים, עד 15.7.2009, להגשת תביעות למס רכוש, לכלל העוסקים בטווח 40 ק"מ מרצועת עזה. לכן יש להזדרז בהגשת התביעות לפיצוי.

הקושי הוא בעיקר בחוסר המודעות של בעלי העסקים לאפשרות לקבלת הפיצוי מסתבר שרק כ- 15% מהעוסקים באזור הגישו תביעות לפיצוי עד היום.

הודעה לציבור העוסקים בגני הילדים/מעונות יום

רשות המיסים בישראל – מס רכוש וקרן פיצויים

לאור בקשות שהופנו למשרד התמ"ת ולרשות המיסים בעניין פיצוי נזק עקיף שנגרם בעקבות מבצע עופרת יצוקה לגני הילדים והנובע דרישות ההורים להחזר התשלום ששולם על ידם פרסמה רשות המיסים ביום 11/06/2009 את דעתה, כדלקמן:

בבקשות שהופנו תואר מצב לפיו הורי ילדים שלא נעדרו מעבודתם והתייצבו לעבודה באופן רגיל בכל תקופת מצבע עופרת יצוקה, נאלצו לממן מכיסם מטפלת חלופית/ שמרטף לשמירה על ילדיהם שנשארו בבית עקב סגירת גן הילדים בהוראת פיקוד העורף.

במצב זה הנחתה הגב' תמר אלמוג – מנהלת אגף בכיר מעונות יום ממשרד התמ"ת, לגני הילדים להחזיר להורי הילד כאמור, את תשלומיהם עבור ימי היעדרות הילדים מגני הילדים.

לאור האמור נקבע כי גן הילדים אשר הינו עומד בקריטריונים להלן, יהיה זכאי להגיש תביעה במסלול מחזורים למוקד נזק עקיף – עופרת יצוקה.

הקריטריונים: (מצטברים)

 1. עוסקים בעלי תיק במ"ה ומע"מ המדווחים כחוק.
 2. עוסק אשר נדרש להחזיר את השקים להורים ע"י משרד התמ"ת ואשר החזיר בפועל.
 3. גן הילדים נסגר בהוראת פיקוד העורף.
 4. ילדי גן הילדים אשר נשלחו לבתיהם הושארו תחת שמירה בשכר ושני הוריהם של הילדים הלכו לעבודה באותם ימים/שעות.

מסמכים שיש לצרף לתביעה:

 1. הצהרת גננת גן הילדים בדבר החזרת השקים להורים + שמות ההורים וטלפון.
 2. הצהרת גננת גן הילדים בדבר סגירת גן הילדים בהוראת פיקוד העורף ופירוט הימים בהם נסגר הגן.
 3. הצהרת הורי הילדים בדבר:

א. השארת הילדים תחת שמרטף בשכר + שם שמרטף וטלפון עם פירוט הימים והשעות.

ב. הצהרה בדבר אי היעדרות מעבודה באותן שעות.

ג. קבלת החזר התשלום עבור אותם ימים.

לאחר עמידה בכל התנאים תינתן האפשרות להגיש תביעה במסלול מחזורים.

יודגש כי רק עוסק כאמור, יורשה להגיש דוחות מע"מ מתוקנים עבור חודש ינואר 2009 לצורך הגשת התביעה, שם יבוא לידי ביטוי הירידה במחזור העוסק עקב החזר התשלומים להורים.

התביעות תוגשנה לא יאוחר מיום 31.7.09 בצירוף כל המסמכים הנדרשים. תביעה שתוגש שלא במועד או שלא במלואה, לא תטופל ותאבד את הרשות לפנים משורת הדין להגיש תביעה כאמור.

הוסף למועדפים

דרוגים

דרג

תגובות גולשים

שלח תגובה
 • נדב  (09/07/2009 15:32)
  אני ואישתי עובדים שכירים. במהלך המלחמה בדרום .כיוון שהמשפחתון היה סגור ושנינו לא יכולנו להישאר עם הילדים בבית .השארתי את הבנות בבית עם נערה ששימשה כשמרטפית ,כך יצא מצב ששילמתי גם למשפחתון 1500 שח וגם 750 שח לשמרטפית .ועכשיו כשהתבשרנו שיש לנו אפשרות לקבל החזר טוענת בעלת המשפחתון כי היא בדקה זאת ואין אנו זכאים לקבלת החזר עבור השמרטפית. נכון לעכשיו אנחנו לא יודעים לאן לפנות אשמח לקבל כיוון לטיפול בנושא.
 • רן  (18/06/2009 10:44)
  שלום רב, הנני שכיר ואשתי עצמאית. במהלך "עופרת יצוקה" הילדים היו בבית משום שהגנים היו סגורים. שנינו תימרנו כך שכל יום מישהו אחר נשאר בבית עם הילדים. אני קיבלתי שכר מלא מהמעסיק בגין ימי העדרותי, ואילו אשתי תבעה וקיבלה פיצוי בגין ירידה בהיקפי המחזורים. מנהלת הגן (מסגרת פרטית) מסרבת להחזיר לנו את תמורת הצ'קים של חודש ינואר, למרות שהיא תבעה וקיבלה החזר (לדבריה לא את כל הסכום למרות שהיא שילמה שכר מלא לגננות שלה). האם עליה להחזיר לנו את התשלומים? האם באפשרותנו לבטל את הצ'ק של חודש אוגוסט, למשל, שעדיין לא נפרע, כפיצוי על אי ההחזר? תודה, רן.
 • לאה ר.  (16/06/2009 11:42)
  מה הדין ברופא שעובד בבי"ח ויש לו גם קליניקה פרטית וגם מרצה פרטישלא יכול היה לעזוב את בית החולים במבצע עופרת יצוקה ולכן ביטל הרצאות ולא קיבל חולים. איך יוכל לקבל פיצוי על הנזק שניגרם לו? אציין כי אי אפשר להשוות לתקופה תקבילה בשנה קודמת כי במשך השנה היה גידול משמעותי בפירסומו . בתודה על הכל רוזנברג לאה יועצת מס
 • orenhaz  (16/06/2009 08:37)
  מה קורה אם הוגש כבר מסלול שכר והתקבל פיצוי נמוך שאינו מספק, שכן הוראה זו יצאה רק לפני מס' ימים והתביעה הוגשה לפני למעלה מחודשים? שוב פעם יישר כח רמי, אתה מפתיע
הקש קוד אימות
 
לא רשומים אירועים לחודש אוגוסט
לא רשומים אירועים לחודש ספטמבר
לא רשומים אירועים לחודש אוקטובר